VímVíc: vydělávejte z domova díky on-line kurzům!

VímVíc – vydělávejte domova díky on-line kurzům

Představujeme vám druhý portál určený k tomu, abyste díky němu mohli vydělávat z domova jako lektor. Zatímco konkurenční projekt Naučmese je určen spíše pro klasické kurzy „naživo“, viz článek Naučmese – recenze z pohledu lektora, web VímVíc je zaměřen čistě na on-line vzdělávání. Výhoda je v tomto případě jasná – zájemci o váš kurz si ho mohou koupit odkudkoliv v kteroukoliv dobu a vy si tak můžete vytvořit pěkný pasivní příjem. A budete tedy vydělávat, i když nebudete u počítače.

Nemáte představu, jaké téma by bylo vhodné pro váš on-line kurz, aby měl úspěch? Stejně jako u Naučmese se může jednat v podstatě o libovolné téma. Hlavní je, aby bylo poptávané. Můžete školit cizí jazyky, kancelářské programy, marketingové služby nebo osobní rozvoj.

Důležité také je, aby vaše téma bylo poptáváno mezi počítačově zdatnější skupinou (koneckonců je to on-line vzdělávání) a aby váš kurz něčím vynikl (byl jediný na dané téma, dobrými referencemi, ale třeba i reklamou).

Příklad kurzů na VímVíc

  • MS Excel, Word, Powerpoint
  • Polite and Professional English
  • Čínština vleže
  • Staň se YouTuberem
  • a mnoho dalších

Jak vidíte, kategorie kurzů se různí a vy tak máte na výběr nejen téma, ale i cílové skupiny (začátečníci, pokročilí…).

Proč jako lektor využít službu VímVíc.cz?

On-line kurz byste si samozřejmě mohli vytvořit a prodávat sami. Nemusíte se s nikým dělit o provizi a vše budete mít podle sebe. Málokdy ale něco takového funguje – buď musíte být expert na marketing, nemít konkurenci nebo mít velké štěstí :-).

Výhodou systému VímVíc je to, že vám pomůže nejen vytvořit váš kurz a dá zpětnou vazbu, ale zároveň vám pomůže s marketingem. Osloví svou databázi registrovaných zákazníků, případně i zaplatí a založí kampaň na Facebooku (foto zde), ve vyhledávačích atd.

Pro vás jako lektora je systém vhodný zejména tehdy, nemáte-li s on-line kurzy zkušenosti a navíc sami nemáte velkou komunitu, kterou byste mohli oslovit. Praktický příklad: uděláte skvělý praktický kurz o účetnictví, ale nikdo se o něm nedozví. Pokusíte se ho propagovat na sociálních sítích ve skupinách pro podnikatele, ale tam vás smažou za spam. Ve výsledku budete mít minimum prodejů a v příštích měsících se vám nezaplatí ani čas, který jste do kurzu věnovali. Pokud ale za zády budete mít silného marketingového partnera, tyhle starosti vám odpadnou.

Umíte něco, co ostatní zajímá? Udělejte si on-line kurz

zkuste oslovit systém. Získáte zpětnou vazbu a zjistíte, zda by váš kurz mohl být úspěšný. Následně buď spolupráce proběhne, nebo ne :-).

Stát se lektorem na VímVíc »
[Hlasy: 0 Průměr: 0]

1 komentář u „VímVíc: vydělávejte z domova díky on-line kurzům!

  1. Pingback: Napište e-book za 14 dní

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *