Umíte psát a chcete si tím (při)vydělávat?

Mezi oblíbené možnosti přivýdělku nebo i hlavní výdělečné činnosti patří psaní textů pro web. Nedávno na českém internetu vznikl projekt Copywriting.cz, který šikovným (a spolehlivým) psavcům umožňuje získávat zakázky. Pokud je tedy psaní vaším koníčkem, proč toho nevyužít?

Ukázka výplaty:
Copywriting.cz – výplata

Jednoduše se zaregistrujte do systému a v registračním formuláři zvolte možnost Chci prodávat a psát texty na míru. Případně můžete využít i možnosti kombinace vašeho a inzerentského účtu, což vám v budoucnu umožní i vkládat poptávky po textech.


Copywriting.cz – tržiště textů

Jak získat zakázky na Copywriting?

Rozhoduje více faktorů. Mezi ty nejdůležitější patří popisek u vašeho profilu (doporučuji doplnit včetně informací o tom, na co se specializuje), dále vaše reference a další statistiky v systému.

Systém totiž uvádí vaši spolehlivost, která je pro inzerenty indikátorem kvality. A čím více kvalitních referencí získáte nebo uvedete, tím lépe. Dobrý popisek u vašeho profilu je samozřejmě dalším plusem.

Jak určit svou cenu?

Záleží na vašich zkušenostech. Začínající copywriteři píší okolo hranice 50 Kč / NS (normo strana – 1 800 znaků včetně mezer). Protřelí psavci za několik stovek.

Doporučuji se ale vyhnout cenovým válkám a nelákat klienty na nejnižší cenu. Ono to sice funguje, ale pokud se chcete posunovat dál (a vydělávat více), není to vhodná cesta.

Dobrým faktorem pro navýšení vašich cen jsou dobré reference. Jak je získat? Dobrý tip najdete v článku rada pro začínající copywritery.

Zaregistrujte se na Copywriting.cz

Vytvořte si profil s dobrým popiskem, jasně určete svou cenu a prezentujte se tak, aby inzerenti ihned věděli, co u vás najdou.

Vydělávat s Copywriting.cz »

[Hlasy: 25 Průměr: 3.3]

4 komentáře u „Umíte psát a chcete si tím (při)vydělávat?

  1. Pingback: Psaní textů – vydělávejte z domova díky webu Copywriteři.cz

  2. Pingback: Psaní textů – vydělávejte z domova díky webu Copywriteři.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *