Jak dát vašemu dítěti náskok? Pošlete ho na střední školu v zahraničí

Jak dát vašemu dítěti náskok? Pošlete ho na střední školu v zahraničí

Chcete dát vašemu potomkovi náskok před ostatními? Přemýšlíte, jak to udělat, aby měl otevřené dveře k lepším studijním podmínkám, a díky tomu i k pozdější práci? Pošlete ho na studium střední školy v zahraničí.

Studium v zahraničí už dávno není jen pro vyvolené. Zapomeňte na nutnost mít dobré kontakty a přízeň úřadů, aby vaše díte mohlo studovat v cizí zemi. Skutečnost je přesně opačná: svět je dnes otevřený a podmínky přívětivé pro všechny.

Proč studium v zahraničí?

Spolu s tím, že se studium v cizí zemi skvěle vyjímá v profilu studentu (a později v životopisu), je zde i celá řada dalších benefitů:

  • Žák se naučí cizí jazyk
  • Pozná nové prostředí
  • Získá celou řadu dovedností a znalostí
  • Stane se samostatným

Snazší cesta na mezinárodní univerzity

Kromě zmíněných výhod je tu ještě jedna. Váš potomek by v případě zájmu (a odpovídajících studijních výsledků), může dále pokračovat na některou z prestižních zahraničních univerzit. Nejen že se pak o něj poperou zaměstnavatelé v Česku, ale samozřejmě i v zahraničí, kde jsou také platové podmínky zpravidla úplně jiné.

Jaký je rozdíl mezi studiem v Česku a v zahraničí?

Hlavní výhody jsme již zmínili. Jak je to ale ve skutečnosti? Nejlepší je zeptat se přímo studentů – přečtete si jejich zkušenosti:

„Největší přínos mého zahraničního studia vidím v získání nových kamarádů z různých koutů světa. Poznám tak spoustu dalších míst, protože za nimi mohu kdykoli přijet. Samozřejmě jsem ráda i za zdokonalení v angličtině, kterou teď ovládám tak, že rozumím a umím v ní psát texty.“

Julia – SŠ v Kanadě

„Španělské školství se hodně podobá tomu našemu českému. Nároky na žáky jsou ale menší. Známky dostáváme za domácí úkoly a občas za projekty. Za rok napíšeme jen čtyři velké testy. Abych byl upřímný, tak ve Španělsku neprobíráme látku do tak velkých detailů jako u nás, takže je mnohem lehčí.“

David – SŠ ve Španělsku

„Poznávám nové lidi, mám zajímavé předměty a zlepšuji se v angličtině. Nejhodnotnější pro mě je ale jednoduše to, že jsem si rozšířil obzory. Střet s naprosto odlišnou kulturou mi umožnil nahlížet na svět jinýma očima. A takovou zkušenost bych určitě doporučil každému. Stačí mít jen správný přístup a chuť.“

Cyril – SŠ v Kanadě

Nejen studium, ale spousta zážitků

Dnešní programy pro pobyt v zahraničí se věnují nejen škole, ale skutečně celému životu studenta v cizí zemi. A to od ubytování u hostitelské rodiny, přes nejrůznější doplňkové školní aktivity, až po možnost prodloužení pobytu v případě zájmu.

Cizí země jsou zpravidla velmi přátelské k „našim“ studentům a žák si rychle najde přátele, s nimiž je často následně v kontaktu po dlouhá léta.

Nejoblíbenější jsou Anglie a USA

Mezi nejčastějši patří anglofonní země. Jaký je rozdíl mezi Anglií a Spojenými Státy?

Studium na střední škole v USA je specifické velkým množstvím volitelných předmětů. Škola zkrátka chce, aby žák sám dokázal, co v něm je. Z tohoto důvodu je také velmi podporován sport. Co se studie týče, na výběr jsou dvě hlavní kategorie: program J1 zahrnuje jen státní školy a je levnější. Program F1 se týká státních i soukromých škol.

Střední školy v Anglii si také zakládají na velkém množstvím volitelných předmětů, ale také na větší dochvilnosti, disciplíně a řádu. To, co jinde „prochází“, na anglické škole žákovi jen tak nepřehlédnou.

Jak se informovat na možnost studia?

Agentura Kukabara - studium a jazykové pobyty v zahraničí

Spolehněte se na profesionály. Agentura Kukabara.cz se dlouhá léta specializuje jak na studium středních škol v cizích zemích, tak i jazykové pobyty nebo studium a práci v Austrálii. Zajistí vám bezproblémový průběh studia vašeho potomka v zahraničí.

Agentura Kukabara také pořádá veřejné přednášky, kde se nezávazně můžete seznámit s výhodama a podmínkami studia pro vašeho potomka.

[Hlasy: 0 Průměr: 0]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *