SEO služby vám přinesou víc než jen návštěvníky z vyhledávačů

SEO služby

Máte webové stránky a přemýšlíte, jak získat více návštěvníků? Jednou z osvědčených metod je SEO neboli optimalizace pro vyhledávače. Ve zkratce se jedná o snahu dostat vás web na vybrané klíčové fráze na přední místa ve výsledcích vyhledávání na Seznamu a Googlu. Jde o jeden z nejlevnějších způsobů propagace, nicméně právě proto ho část dodavatelů zneužívá a zkouší na klienty nefér praktiky. Co tedy kvalitní SEO služby zahrnují?

1. Nejde jen o návštěvnost z vyhledávačů

Ačkoli SEO primárně slouží k získání návštěvníků ze Seznamu a Googlu, není jen o tom. K čemu vám je, když získáte dobré pozice a spoustu návštěv, když váš web bude zastaralý, pomalý a nebude plnit obchodní účely?

Dobrý SEO konzultant se při realizaci SEO služeb zaměří nejen na vyhledávače, ale celkově zhodnotí váš web. A v případě že najde oblasti, v nichž je možné zlepšení, dá vám buď konkrétní doporučení sám, nebo vám poradí pomoc od odborníka na danou oblast.

2. Základem je určení cílových skupin

V SEO se často chybuje v tom, že se udělá pouze analýza klíčových slov. Ta nám sice prozradí, co lidé zadávají do vyhledávačů a dá lepší představu o tom, jak a na které dotazy cílit, ale neřekne nám nic o daných lidech. V tom vám naopak pomůže určení cílových skupin.

Proč tento krok dělat? Představte si, že máte e-shop s kosmetikou a máte sortiment jak pro mladší zákaznice, tak pro starší generace. Obě skupiny budou do vyhledávače zadávat stejné dotazy, ale pro každou bude potřeba připravit jinak sekce webu a celkový scénář. Toto vám analýza klíčových slov neporadí.

3. Reportujte zisky

Základním způsobem je dobré nastavení Google Analytics nebo jiné analytické služby, která bude monitorovat přivedené návštěvníky až do konečného bodu – konverze (objednávka apod.) a do jejich opuštění webu.

Schopný SEO konzultant vám analytika správně nastaví a bude reportovat výsledky, jež jsou pro vás důležité. SEO je jen metoda marketingu a musí fungovat jako investice.

Máte zájem o fungující SEO služby? Doporučujeme ověřeného dodavatele:

SEO služby »
[Hlasy: 0 Průměr: 0]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *