Repasované počítače vám ušetří tisíce korun ročně

Repasované počítače

Když přijde řeč na nákup nového počítače (notebooku, ale i příslušenství, tiskárny…), mnoho z nás zajde do nejbližšího elektra, případně navštívíme srovnávač cen nebo cashback portály typu Vratné Peníze / Plná Peněženka a nakoupíme zboží nějaké známé značky. Takový počítač dnes povětšinou stojí přes 10 tisíc korun, a nákup tak často probíhá na kreditní kartu, na splátky apod. Toto není zrovna vhodná cesta, pokud chceme ušetřit peníze. Přinášíme vám alternativu.

Tou alternativou jsou repasované počítače. Jedná se o počítače, které z vhodných komponentů zpravidla sestavil přímo prodejce, případně se jedná o již použité „kousky“, jež nemohou být prodány jako nové zboží. Hlavní výhodou repasů je především nízká cena, která dosahuje třetiny (nebo i méně) cen značkových počítačů.

Kolik můžete ušetřit – konkrétní ukázak

Před pár dny jsme sami nakupovali repasovaný počítač. Zde je ukázka objednávky:


Repasované počítače

Nejbližší „oficiální“ počítač se stejnými parametry je Lenovo IC DT300S, 90DQ0016CK. Ten vyjde zhruba na 8 500 Kč. To znamená, že jsme ušetřili 4 000 Kč na obyčejném počítači do kanceláře.

Mýty okolo repasovaných počítačů

Repasované počítače mají špatnou pověst, protože se prý na ně nevztahuje záruka, nejsou podporovány oficiálními operačními systémy, jsou nekvalitní apod. Skutečnost je přesně opačná!

  • Záruka se na zboží zpravidla stahuje a dokonce si mnohdy můžete vybrat i její délku (12 nebo 24 měsíců, případně více).
  • Co se týče operačních systémů, ty si dokonce můžete sami vybrat.
  • A pokud jde o (ne)kvalitu, repasovaný počítač můžete objednat z e-shopu jako z kteréhokoliv jiného. Vadné zboží můžete reklamovat, odstoupit od smlouvy atd.

Výhody repasovaných počítačů

Povětšinou se jedná o značkové firemní počítače (IBM a další) určené ke každodenní práci. Jsou sestaveny tak, aby se nepřehřívaly a poskytli ideální podmínky pro práci nebo zábavu.

Další obrovskou výhodou je variabilita. Zatímco při běžném nákupu jste omezení předem danými parametry, u repasů si můžete vybrat velikost pevného disku, RAM, operační systém, délku záruky a všechny další vlastnosti. Obchodník vám s výběrem počítače podle vašich požadavků navíc poradí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *