Pro Homerworking je zpravidla důležitá znalost práce na počítači

Současný trend práce na doma k nám dorazil ze zahraničí a postupně se zde začíná zabydlovat. Jeho předností tak mohou využívat už nejen odborné profese, jako například programátoři, ale i mnozí další. Rozhodující je ve většině případů počítačová gramotnost.

Pro zaměstnavatele i zaměstnance je homeworking výhodný. Firma nemusí platit za provoz pracoviště, zaměstnanec zase lépe skloubí práci a rodinu. Nejčastěji se práce na doma provozuje s částečným dojížděním do provozu, ale existují i varianty, kdy zaměstnanec tráví 90 a více procent pracovního času mimo firmu.

Ačkoli se to nezdá, práce z domova není historicky nic nového. Až průmyslová revoluce odstartovala dnes už tak vžitý zvyk každodenního docházení do zaměstnání. Předtím se naopak více využívalo domova. V současné době se tento trend vrací, ovšem u jiných profesí.

Jak jsme uvedli, homeworking už není jen doménou odborných profesí, jako jsou grafici, programátoři, architekti a další. Naopak ho stále více využívají „běžná“ zaměstnání většinou kancelářského typu, od účetních, přes obchodní zástupce, až po textaře.

Vedle homeworkingu zažívá boom i teleworking, neboli prodej a marketing po telefonu. I ten se dá provozovat v pohodlí domova místo kanceláře ve vzdáleném zaměstnání.

Základem je počítačová gramotnost

Homeworking je určen převážně pro kancelářské profese. Z tohoto důvodu je důležitá znalost práce na počítači na více úrovních – od běžné obsluhy po kancelářské balíčky.

Pro získání počítačové gramotnosti doporučujeme oficiální kurzy, jakých je na dnešním trhu mnoho. Oficiální certifikát ze školení působí na zaměstnavatele lépe, než pouhé uvedení znalostí v životopise. Novinkou jsou i tzv. webináře a ekurzy, u kterých vzdělávání probíhá on-line formou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *