Práce z domova – podvody

Práce z domova – podvody

Práce z domova má spoustu výhod, ale i nevýhod. A jedním z hlavních negativ jsou podvodné nabídky práce. Přečtěte si, čemu se vyhnout.

Enormní zájem o možnost pracovat z domova dává bohužel šanci podvodníkům, kteří využívají děr v našich zákonech a přestože se chovají minimálně nečestně (a množí se na ně trestní oznámení od podvedených lidí), dál „podnikají“. Podívejte se blíž na jejich praktiky.

Vyhněte se těm, kdo vám nechtějí nabídnout práci, ale pouze od vás vyberou peníze. Pokud jste se stali obětí podvodu, navštivte nový web podvodné práce na doma.

Známé podvody

Na čem podvod spočívá – poslání peněz předem

Průběh je většinou podobný. Narazíte na pěknou internetovou prezentaci, kde najdete nabídku například nadepisování obálek, přepisování textů nebo něčeho jiného za velmi atraktivní výdělky – většinou okolo 5 000 Kč týdně. Většina z těch, kteří práci hledají, se bude samozřejmě dále zajímat.

Příklady podvodných nabídek

 • Kompletace kuličkových per
 • Kompletace a výroba jiného zboží
 • Rozesílání reklamních letáků
 • Plnění / nadepisování obálek
 • Přepisování textů
 • Výdělek psaním dopisů

Po registraci/reakci na nabídku podvodníků přichází fáze, kdy po vás budou chtít peníze. Aby to nebylo tak okaté, argumentují tím, že se jedná o administrativní poplatek nebo třeba peníze na materiál k práci a že se zároveň jedná o jediný poplatek. Důvěřivý zájemce peníze pošle. A přijde mu buď obálka s bezcennými letáky nebo se stane obětí jiného podvodu.

Podvodné práce na doma – jak nenaletět

Každá slušná práce je postavena na férovém jednání.

Předtím, než vás nějaká nabídka „zláká“, minimálně si o ní zjistěte základní informace. Skvěle poslouží vyhledávač jako Seznam.cz, do kterého zadáte název práce, kontakt na uvedenou osobu, telefonní číslo nebo adresu webu. Postačí i dotaz ve tvaru „Název práce zkušenosti“.

Neplaťte nic předem!

Zvláště na pozoru se mějte tehdy, pokud se po vás chtějí peníze předem (přestože původně bylo uvedeno, že nic platit nebudete). Projděte si různé stránky, fóra a další zdroje informací. Může vás to uchránit před nepříjemnou zkušeností.

Také nereagujte na výzvy k zaslání placené SMS!

Podvodné práce na doma – co když už jsem naletěl

Zvažte účinnou obranu. Z vlastní zkušenosti víme, že jsou mezi námi takoví spoluobčané, kteří jsou schopní okrást maminky na MD, postižené, důchodce a další, kteří obrací každou korunu a v zoufalé potřebě najít přivýdělek pošlou několik stovek (nebo i více) podvodníkovi.

Zkuste se spojit s dalšími podvedenými (najdete je snadno pomocí vyhledávače) a podat hromadné trestní oznámení. Pokud podvodník „podniká“, stěžujte si na nějna živnostenském úřadě. Tím mu můžete výrazně omezit činnost.

Podvodné práce na doma – co bude dál?

Této tématice se budeme nadále věnovat, spustíme poradnu a podnikneme další kroky.

Pracujeme na nové verzi stránek s fórem, poradnou a dalším informačním servisem.

Pokud chcete mít přehled o novinkách nebo se podělit o své zkušenosti, přidejte se k naší facebook fanpage ».

12 komentářů u „Práce z domova – podvody

 1. Pingback: Brigády na doma přes internet - recenze, diskuze, zkušenost

 2. Jana

  Tak uz jsem chtěla poslat 900kc na domácí práci je to firma TINOTREX s.r.o a dočetla jsem se ze jen vyberou prachy a nic.tak bacha další podvod

  1. Ivana

   Zrovna dnes jsem na ně narazila.Odpověď co posílají při reakci na nabídku domácí práce zní seriozně,ale dál tomu moc nevěřím.Já nechápu,že se v tomto státě tolerují zlodějinu….Ale tou je naše společnost prolezlá skrz na skrz napříč všemi spektry.

   1. michaela

    Já jsem bohužel poslala peníze 900 KĆ a dostala jsem odpověd´e mailem , kde se vyjádřili k úplně jiné práci – distribuci ,objednávky zasílat lidem a nutit je k tomu, aby objednávku uzavřeli a navíc ještě v objednávce je podmínka zaplatit dalších 800 KČ , takže to shrnu podvod na lidi!!

  2. Edita

   Taky jsem si četla nyní nabídku od této firmy , jeste ze jsem si neco o ni přečetla . Dekuji
   Maminka na RD

 3. Honza

  Zdravím.

  Je třeba si pořádně přečíst co píšou v informacích a podmínkách. Z právního hlediska nejde o podvod, protože to mají čitelně vše předem napsaný. Je třeba jen číst, nic víc. Známá na ně podala žalobu a po roce a půl vše prohrála. Ani nedošlo k hlavnímu líčení. Bylo ji oznámeno, že nerozumějí tomu, na co jako podává žalobu, když má firma vše předem uvedno v informacích. Zbytečně vyhodila peníze za právníka atd a zřejmě ještě bude muset platit nějaké výdaje se soudem. Já jsem si ty jejich informace pak pořádně přečetl a opravdu to tam mají všechno předem napsaný. Nemohla proto soud vyhrát ani náhodou. Podvod je, pokud někdo úmyslně zatají důležité skutečnosti a tím někoho uvede v omyl a způsobí mu nějakou újmu. Pokud si ale někdo nepřečte informace nebo jim nerozumí, není to podvod. To je třeba rozlišovat.

 4. Lukáš

  Doporučuji přečíst veškeré dostupné informace na webech těchto nabídek, včetně obchodních podmínek, kde v rámci toho, aby nebyly napadnutelní z hlediska trestně právního – podvod – popíší co obdržíte za svou platbu.
  V konkrétním případě f. TINOTREX s.r.o je to specifikováno v obchodních podmínkách, se kterými souhlasíte při odesílání formuláře viz.:

  VI) Předmětem prodeje jsou tiskové materiály, podklady, kontakty a služby specifikované na
  webových stránkách http://www.kompletace-doma.cz a v bodě VII a VIII těchto podmínek.
  VII) K nabídce Kompletace, montáž výrobků zasíláme kompletní tiskové podklady a informační
  materiály s podrobným popisem činností, dále objednávkové, registrační formuláře, kontakty
  na zahraniční firmy, které nabízí tyto samostatné činnosti za uvedených podmínek, a návod
  k dalšímu postupu. Podklady jsou v originálním jazyce a současně s nimi jsou zaslány i naše
  překlady. Další poradenství a případné překlady poskytujeme zdarma, jsou zahrnuty v ceně.
  Prezentované firmy požadují zálohu předem za součástky k práci apod., a to v jejich měně.
  VIII) K nabídce Kompletace a rozesílání reklamních prospektů zasíláme tištěné podklady a materiály
  pro zahájení samostatné činnosti formou domácí práce, která zahrnuje aktivní propagaci
  našich služeb, nabídek výdělků (např. inzercí na internetu či v novinách), balení reklamních
  prospektů do obálek a následné odesílání na získané adresy příjemců, kteří si prospekty
  vyžádali. Zásilka obsahuje smlouvu o zprostředkování, je zde uveden systém odměňování,
  termíny a forma výplat, dále podrobné instrukce, návod k práci a startovní paket reklamních
  prospektů pro okamžité zahájení činnosti. Zájemce je odměňován formou provizí ve výši 25%
  z každé uhrazené objednávky. Služby poskytnuté naší firmou (tj. zpracování objednávky,
  příprava materiálů, zařazení do naší databáze a budoucí podpora) jsou započítány v ceně.

  Zde je jasně uvedeno, že nejde o samotnou práci, ale jen a pouze o další materiály, které by mohly Vaší vysněnou práci na doma zprostředkovat. Tudíž za své peníze dostanete mnohdy jen hromadu dokumentace a odkazů na další podivné firmy a to je vše. Bohužel, právně nenapadnutelné. Nemorální, ale dle zákona v pořádku. A proto lidé, ČTĚTE POZORNĚ S ČÍM SOUHLASÍTE A ZA CO PLATÍTE!!!

  1. Edita

   Je fakt , ze urcite je nutné si přečíst obchodní podmínky a vůbec kontakt než neco platit ..

   1. Jaroslava Slechtová

    Já už týden hledám přivýdělek bez poplatků . Nic jen zaplatit předem a pak možná práce .Měla bych zájem o pera nebot obálky jsem měla a jen inzeráty psala a výdělek 0 . Mám více zkušeností vše je podvod . Jsem důchodkyně a náká koruna se hodí vždy a také nějak zhodnotit čas sedět u okna mě nebaví . Prosím ozve se mě někdo a předá zkušenosti .Děkuji .

 5. Marta Hradecká

  Kdybych si nejprve přečetla upozornění vás všech nemusela jsem přijít o 900,- kč…je mi líto,že jsou mezi námi takové zrůdy,které se nestydí okrádat druhé,vezmu si z toho poučení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *