Nadepisování a plnění obálek a dopisů – podvod!

Nadepisování a plnění obálek a dopisů – podvod

Podívejme se na další podvodnou nabídku práce, kterou je nadepisování a plnění obálek a dopisů.

Postup je většinou velmi podobný jako u kompletace výrobků a jiných nabídek. Na inzertním serveru najdete lákavý inzerát nabízející „přivýdělek“ okolo 5 000 Kč týdně. Když odpovíte a spojíte se s někým, od koho práci očekáváte, jste vyzváni k zaslání poplatku za „startovací sadu“. Pokud zaplatíte, přijde vám sice nabídka prací, ale formou obecných návodů nebo kontaktů na zahraniční firmy, které často ani nevědí, že je jejich jméno takto zneužíváno.

Pokud očekáváte, že získáte práci od člověka (nebo firmy), který vás vyzval k zaplacení poplatku, ve většině případů s tím nepočítejte. Ten vám zašle pouze zmíněnou startovací sadu obsahující povětšinou bezcenné návody a kontakty na firmy v zahraničí. Takže zbytečně vyhodíte peníze a obohatíte podvodníka.

Podvodníci zasílají „pracovní postupy“ a „celkový systém odbytu hotových produktů“, což je jen jiné pojmenování pro bezcenné obecné informace, které vám rozhodně práci a peníze nepřinesou. Pod „systémem odbytu“ se zase skrývá například doporučení prodávat vámi vyrobené produkty na stáncích nebo je nabídnout obchodům. U nadepisování a plnění obálek a dopisů je to stejné – nabídněte svou práci jinde…

Nenaleťte podvodníkům. Obrana není snadná

Ačkoli se důvěřiví zájemci o práci často rozpálí doběla, když se stanou obětí podvodu, obrana rozhodně není nijak snadná. Podvodníci totiž mají ve smluvních podmínkách malým písmem uvedeny poznámky typu, že pouze zprostředkovávají práci a možnost přivýdělku. A české zákony jsou bohužel na jejich straně. Jediným možným řešením podle odborníků v současné době je hromadná stížnost / žaloba pro klamavou reklamu.

Řešením podvodných nabídek práce se zabývá web Podvodné práce. Pokud jste se stali obětí podvodu, přidejte se k seznamu podvedených.

Další typ podvodu – „geniální MLM projekt“

Dalším způsob podvodu najdete v článku Nadepisování obálek – je to PODVOD! od pana Haltufa. Ten popisuje postup, podle kterého má sám zájemce o práci zadat v inzertních serverech nabídku práce, vybrat od zájemců peníze a zaslat jim dopis, ať udělají to samé…

Jak se nenechat podvést?

  • Neposílejte peníze předem!
  • Podvodníci většinou mají zcela anonymní web a je těžké je kontaktovat, zvlášť telefonicky!
  • O autorech podvodných webů se většinou dozvíte až ze smlouvy!
  • Práce není konkrétně popsána, nevíte, pro koho budete pracovat!
  • Na první pohled skvěle placená práce je určená všem bez rozdílu ve vzdělání apod.

4 komentáře u „Nadepisování a plnění obálek a dopisů – podvod!

  1. Veronika

    Dobry den,jsem na Materske a rada bych si privydelala Praci na Doma Plneni obalek.Dekuju.Plackova.

  2. Pingback: Všechny nabídky práce z domova na jednom místě!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *