Krok č. 2: začněte dojíždět do coworkingu

O výhodách coworkingu neboli sdílené kanceláře jsme již psali v článku Coworking jako řešení snížené efektivity při práci na doma. Práce z domova má sice nepopiratelné výhody, mez něž patří fakt, že se nemusíte trmácet do práce a také to, že pracovní dobu si určujete podle sebe. A samozřejmě sem patří také to, že v pracujeme ve svém soukromí. Ale právě poslední zmíněný bod však má v sobě i nebezpečí nižších zisků, a to kvůli snížení pracovního výkonu, k němuž po čase dojde. A způsobem, jak tomu předejít, je coworking.

Coworking je vlastně sdílená kancelář (a další prostory) s jinými freelancery. Tento pracovní prostor je v podstatě povinností pro všechny, kteří delší čas pracují sami z domova, protože to má za následek tzv. zvlčení, neboli ztrátu motivace kombinovaou s prokrastinací (chorobné odkládání důležitých úkolů). OVšem když okolo sebe máte stejně smýšlející, pracující lidi, zvedne se i vaše produktivita, přijdete na nové nápady atd.

Jelikož pracuji jako SEO konzultant na volné noze, musím prakticky denně volit mezi různými úkoly, dělat jejich exekutivu a komunikovat s klienta. Když jsem toto začal před lety dělat z domova, vše šlapalo, jak má. Později se však k pracovním věcem přidaly seriály, hry a odbíhání od úkolů.

Výsledkem bylo nestíhání termínů a nespokojení klienti. Když jsem ztratil dalšího, rozhodl jsem se s tím něco rázného udělat. A začal jsem dojíždět do coworkingu do Brna, odkud to mám sice z Vysočiny přes hodinu cesty, ale ta se mnohonásobně vyplatí díky psychologickému efektu coworkingu. Když jste obklopení kolegy, snadno se vám pracuje (a máte s kým jít na oběd :-).

Coworking je dnes prakticky v každém větším městě

Ale i na menších městech nebo dokonce vesnicích vznikají další a další sdílené prostory. Vyhledávají je nejen lidé okolo IT, ale i makléři, poradci a další, kteří rádi pracují jinde než z domova.

Na blogu portálu Na Volné Noze najdete najdete seznam coworkingu v ČR!

Coworkingy v Česku »
[Hlasy: 2 Průměr: 5]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *