Ještě jednou – čemu se vyhnout při hledání práce na doma

Práce na doma – Přestože se v této oblasti u nás již napálily tisíce lidí, je pro ty, kteří nabízejí nesolidní nabídky, stále velmi lukrativní. Místo toho, aby svého počínání nechali, naopak vymýšlejí další způsoby, jak vydělat.

Stali jste se vy nebo vaši blízcí obětí podvodu? Sdílejte odkaz na tuto stránku! Najdete zde informace o nesolidních, nebo přímo podvodných nabídkách práce na doma.

Nejčastější případy:

Plnění a nadepisování obálek

Tento podvod je starý dlouhé roky, přesto mu mnoho lidí stále věří.

Původně podvod probíhal tak, že jste odpověděli na inzerát, poté jste byli vyzvání k zaslání peněz a jakmile jste peníze odeslali, za několik dní vám přišel dopis s jednoduchým návodem: Udělejte to samé – podejte inzeráty, získejte od zájemce peníze a pošlete mu „návod k výdělku“.

Doba ale pokročila, a protože ve výše uvedeném případě by pro poskytovatele vznikl problém, vymysleli jinou fintu: Inzerují domácí práci, nechají si zaslat peníze, ale po přijetí platby poskytnou návod k podání inzerátu, ovšem s tím, že obálky od zájemců jim přepošlete. Tím technicky skutečně nabídnou „práci“, ale takovou, jež je pro zájemce neetická a nevýhodná. Více v reportáži ČT, která začíná v čase 8:19.

Podívejte se na následující odkazy:

Adresy podvodných webů jsou www.job365.cz, www.manualni-prace.cz, ale i mnohé další.

Nesolidní nabídky propaguje i Hyperinzerce a další velké weby. Jelikož jsou velmi navštěvované, ve výsledku se napálí mnoho dalších lidí.

Katalogy a nabídky práce

Dalším podvodem jsou tzv. katalogy práce. Zašlete poplatek, a následně vám přijde katalog se všemožnými nabídkami firem, které ani nevědí, že je jejich jméno takto zneužíváno.

Novinkou je zasílání placených SMS za katalog práce, vstup do systému apod. SMSky jsou pro podvodníky pohodlnější, proto je v poslední době využívají.

Vše se dá shrnout do jednoduchého pravidla: Nikdy neposílejte peníze předem a vždy si o daném subjektu zjistěte co nejvíce informací pomocí internetového vyhledávače.

Čemu se ještě vyhnout

Existují i další nesolidní nabídky. Typicky příjem reklamních e-mailů, kdy firma od inzerentů vybere částky pouze pro sebe a na ty, kdo e-maily čtou a bez nichž by se nic nevydělalo, nic nezbude. Více informací najdete v článku Jak vydělat peníze bez podvodu.

2 komentáře u „Ještě jednou – čemu se vyhnout při hledání práce na doma

  1. miluse potmesilova

    Truxa group a jeho pán podnikatel již u soudu a má to za hodně milionů.dosel mi dopis od policie a státního zastupitelství byt nepatřím mezi poskozene nejsem blbastale shanim domácí práci a narazila jsem na opět na chytroliny a to Tovel Profit p.o.box 1 sumperk 78701.pri nabízení práce tvrdí že nejde o podvod žádné peníze a další blekotiny.pokud zareagujete dojde vám kontaktní formulář přidělí vám registracni číslo ALE okamžitě dostanete informace k PLATBE číslo účtu kód banky ve a castku 980.-kc jasné jsem jim poslala nic.takze pozor! Jinak jsou též na googlu obalky-doma.cz@email.cz po

    1. helena

      🙁 JE TO STRAŠNÝ ,taky jsem nalítla …i když jen poplatek za telefon 50,- ALE PO OVĚŘENÍ ADRESY …JEŠTĚ ŽE JSEM TO NEPOSLALA !!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *