Coworking jako řešení snížené efektivity při práci na doma

Coworking a práce na doma

Přestože má práce na doma řadu předností, jsou zde i jisté faktory, které mohou snižovat pracovní výkonnost a tím i výši výdělku a možnost kariérního růstu.

Pokud začínáte pracovat z pohodlí vašeho domova, nejspíš jste plní nadšení a entuziasmu. Ráno nemusíte vstávat dvě hodiny předem, připravovat se na cestu do zaměstnání, chystat si věci… Místo toho se v klidu nasnídáte, uvaříte si dobrou kávu a pustíte se s čistou hlavou do plnění pracovních úkolů.

Tyto zmíněné výhody se však mohou postupem času paradoxně stát překážkou.

Když pracujete delší dobu ve stejném prostředí, snáze se dostaví (zlo)zvyk. A najednou zpozorujete, že namísto toho, abyste pracovali, sledujete seriál, uklízíte nebo hledáte jiný způsob, jak se ještě na hodinu či dvě zabavit. Povinnosti se odsouvají na druhou kolej.

Motivace do práce je tatam a bez ní se rapidně snižuje váš výkon i perspektivy do budoucna.

Řešením je coworking

Lékem na ztrátu pracovní motivace jsou tzv. coworking centra. Jedná se o místa, kde se scházejí a pracují ti, kteří by jinak své pracovní povinnosti plnili doma, kde by na ně útočila nuda a další zabijácí výkonu. V nové atmosféře coworking centra najdou spřátelené duše, odvedou svou práci a navíc získají množství nových kontaktů a nápadů.

Zahraniční trend coworkingu stále intenzivněji proniká i k nám.

Každý týden se v České republice otevírají nová coworking centra. A v nich můžete splnit své pracovní povinnosti, získat novou motivaci a rozšířit si obzory.

Coworking je metoda práce freelancerů v rámci komunity nezávislých pracovníků (kteří nezávisle na sobě vykonávají svou běžnou práci) ve sdíleném pracovním prostoru, nebo během neformálních coworking setkání. Coworking vznikl v roce 2005, kdy byla otevřena první společná kancelář v San Franciscu. V Česku vznikají tato centra od roku 2009 převážně ve větších městech (Praha, Brno, Olomouc) – Wikipedie

Proč využít coworkingu

  • Člověk pozná nové prostředí a lidi
  • Zvýší se pracovní výkonnost
  • Získání nových nápadů
  • Důležité kontakty, možnost získat i jinou práci a mnoho dalšího

Láká vás myšlenka coworkingu? Potýkáte se se sníženým pracovním výkonem, nebo máte jinou zkušenost? Napište komentář.

1 komentář u „Coworking jako řešení snížené efektivity při práci na doma

  1. Pingback: Krok č. 2: začněte dojíždět do coworkingu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *