Airbnb recenze a zkušenosti hostitele – vydělávejte ubytováním

www.airbnb.cz

Máte doma nebo jinde volné místnosti k obývání? Využijte toho! www.airbnb.cz je oblíbená mezinárodní platforma s miliony uživatelů, která spojuje ty, jenž nabízejí prostory k obývání (hostitelé) s těmi, kteří hledají krátkodobé nebo i dlouhodobé ubytování. Pro vás jako hostitele může být zajímavým přivýdělkem a vedlejším příjmem do domácnosti, ale i plnohodnotnou podnikatelskou příležitostí.

Vydělat se dá od pár stovek měsíčně po desetitisíce korun – záleží na tom, jaké máte prostory k dispozici a jak se budete o tento způsob výdělku starat. Přečtěte si recenze a zkušenosti z pohledu hostitele.

Jak začít vydělávat s Airbnb?

Nemá cenu nosit dříví do lesa. Konkrétní postup a spoustu užitečných tipů a rad najdete v článku Domácí hotel na Airbnb. Doporučujeme ho prostudovat od začátku do konce. My zde tedy zmíníme jen ty nejdůležitější věci.

Pozvat si k sobě někoho cizího může jen šílenec

Na první pohled je to tak. Airbnb je však založeno primárně na osobním přístupu a setkání hostitele a hostů. Když ubytovanému předáte klíče, máte mezi sebou určitý vztah a drtivá většina obchodů přes systém je bez problémů. Samozřejmě se ale najdou výjimky.

Jednou jsem jako host přespával u starší paní, která spala hned pokoj vedle. Ubytování a služby (snídaně apod.) byly super, nicméně mi bylo jasné, že v případě, že by místo mě byl ubytován nějaký násilník nebo zloděj, mohlo se stát něco nepěkného. Systém se toto snaží řešit ověřením totožnosti hostů (zasíláte i skeny občanky, ověřují se účty na soc. sítích atd.) a referencemi, které získávají hostitelé i hosté.

Je to tedy podobné jako u služeb Člověk k ruce a Super Soused. Ověření uživatelé s dobrými referencemi jsou zárukou spolehlivého obchodu.

Pro pronajímání musíte mít povolení od majitele

Je-li nemovitost vaše, stačí respektovat pravidla domu apod. Pokud jste ale sami nájemníky, je potřeba mít svolení majitele. Je sice pravdou, že v praxi mnoho uživatelů Airbnb toto pravidlo nerespektuje, ale doporučujeme ho splnit. Představte si, že by v domě / bytě vznikl problém a vy byste museli vysvětlovat, kdo byl u vás ubytován.

Zaměřujte se na akce nebo zajímavosti ve vašem okolí

Pokud se ve vašem okolí koná oblíbený hudební festival, je strategie jasná – zvýšení cen v daném období. Jestliže máte blízko nějaké kulturní památky apod., propagujte to u profilu vašich prostor na airbnb.cz.

Vnímejte svou nabídku z pohledu zájemce o přespání

To nejdůležitější nakonec. Zkuste se podívat na svou nabídku ze strany běžného uživatele. Prozkoumejte další nabídky na www.airbnb.cz a přemýšlejte, jak se odlišit a získat více zájemců. Jsou vaše ceny přijatelné? Máte něco, co ostatní ne? Co fotografie vašich prostor, jsou kvalitní? Zvláště v méně frekventovaných oblastech soupeří hostitelé o každého klienta, pamatujte na to.

Reference – www.airbnb.cz

Vydělávat jako hostitel na Airbnb »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *